Článek v časopise Audio 3/2003

Co bylo motivem pro vznik Vašeho studia?
Zájem o hudbu a o techniku, jako u většiny lidí v tomto oboru, postupně přerostl v obchodní aktivity. Člověk bohužel nemůže jen poslouchat, musí se i živit. Konec konců, je to práce příjemná, jen časově příliš náročná. Tak jsem zúročil své zájmy a technické znalosti z elektro průmyslovky i ekonomické vzdělání z VUT.

Jak vznikl jeho název?
Název našeho studia je ryze český, byť si ho spousta zákazníku poangličťuje. Jeho vznik se datuje ještě z dob studia na vysoké škole. Je to zkratka - JAkubec - SÝKOrová, tedy firma má dva majitele, účetně vystupující jako fyzická osoba Ing. Dana Sýkorová. Kolegyně je ekonomickým mozkem firmy, já se především starám o důležité zákazníky a organizuji instalace.

Podle jakých kritérií vybíráte značky, které nabízíte zákazníkům?
Prvořadým kritériem je kvalita a vhodnost pro danou aplikaci, značka jako taková je sekundární, důležitá pro zákazníka bývá bohužel i cenová kategorie. Stále častěji je preferovanou vlastností vzhled, resp. schopnost začlenění do interiéru. Bereme v úvahu i zkušenosti se servisem jednotlivých značek.

Jak vypadá váš typický zákazník?
Krásná, asi 25 letá blondýna, zarytá hifistka, v červeném Ferrari, s neomezeným kontem a zcela neozvučeným zámkem zatím nepřijela. Ale i tak máme zajímavou klientelu, která ocení kvalitní řešení na míru, nadstandardní přístup a dikrétnost. Tito lidé většinou upřednostňují nekompromisní domácí kino s plazmou nebo projektorem a ve zbytku domu "neviditelný" multiroom. Je jim obvykle přes 40 let a jsou to buď nadšenci s jasným názorem, nebo lidé, do jejichž vily chybí nějaká třešnička na dortu a pak chtějí řešení pro celou rodinu.

Jaký podíl mají u Vás v prodeji klasické stereofonní aparatury a nové vícekanálové systémy?
Stereofonní aparatury nám dělají tak 10% obratu. I zarytí hifisté si postupně připouštějí výhody třeba DVD-A, byť ho často chtějí poslouchat jen dvoukanálově. Za zvuk takového A/V zesilovače jakým je DENON AVC-A1SR ve stereu z gramofonu Pro-ject STUDIE se není třeba stydět a zbytek rodiny je nadšen kinem. Najdou se však i vyjímky, ti šťastní, s vlastní místností na 2 pořádné bedny a tolerantní manželkou.

Jak vidíte budoucnost rychle a téměř nekontrolovaně se objevujících nových technologií?
Pánbů zaplať za nové technologie. Sortiment který nabízíme zákazníkům má z obchodního hlediska jednu velkou nevýhodu. Jsou to značky kvalitní, a proto dlouho vydrží. Zákazník, který si například koupí stereo sestavu ROTEL - B&W se k nám vrátí jen když chce nějakou novinku.

JASYKO s.r.o., Purkyňova 45, 612 00 Brno, tel.: 541 210 108, jasyko@jasyko.cz

Hodnocení zákazníků:

+