České hlavičky 2010: Morava zvítězila na celé čáře!

České hlavičky 2010: Morava zvítězila na celé čáře!

V pátek 5. listopadu byly v Brně uděleny ceny za nejlepší vědecké práce „České hlavičky“ středoškolským studentům. Porota složená z renomovaných českých vědců udělila v pěti kategoriích nakonec  sedm prvních cen. Pět ze sedmi laureátů jsou studenty moravských středních škol a už se stává téměř tradicí, že mezi oceněnými nesmí chybět zástupce  gymnázia z Brna – Řečkovic. O ceny v celkové hodnotě 130 000 korun se letos  ucházelo  více než sedm desítek prací. Tři nominovaní do finále v každé kategorii nakonec svůj projekt či práci museli osobně obhajovat před porotou.

Ceny laureáti převzali během slavnostního galavečera ve zcela zaplněném Mahenově divadle v Brně.V bohatém programu vystoupili například  první česko-slovenská superstar zpěvák Martin Chodúr, dále houslista česko-finského původu Kristian Vacek, skupina Bagr a taneční soubor Démairt. Tradičním průvodcem večera byl Aleš Cibulka.

Česká televize Brno o každém vítězi  natočila medailonek, který bude součástí pořadu o letošním ročníku a jeho odvysílání je plánováno na prvním programu ČT 17. listopadu v 12:05.

Tomáš Pohl – laureát ceny Merkur, ceny VŠE za oblast „Ekonomie a podnikání“

  Tomáš Pohl je Brňák. Narodil se  v roce 1991 a oceněnou práci napsal v 3. ročníku svého studia na Gymnáziu v Brně – Řečkovicích. Nese název „Spolupráce firem iStyle a Jasyko a jejich propagace“.

Jak vznikla?

„V březnu roku 2009 jsem se coby návštěvník zúčastnil mezinárodního veletrhu bydlení MOBITEX 2009, kde společnost Studio Jasyko prezentovala svoji expozici luxusního domácího kina v obývacích pokojích. Na první pohled velmi atraktivní expozice upoutala moji pozornost a začal jsem se o ni více zajímat. Během rozhovoru s ředitelem Studia Jasyko panem Michaelem Jakubcem jsem navrhnul několik základních řešení. Po skončení veletrhu jsme se opět kontaktovali a jednotlivé nápady rozvedli, až vznikl projekt "Spolupráce firem iStyle a Studio Jasyko a jejich propagace", říká Tomáš.

Tomáš si vytkl za cíl vybudovat mosty mezi těmito společnostmi. Hovořil s řediteli obou firem a vznikly čtyři projekty: první projekt "Multimediální centrum" kombinuje audiovizuální techniku Studia Jasyko a produkt firmy Apple Mac mini prodávaného firmou iStyle. Druhé dva projekty, projekt "Datová úložiště"a projekt "Převod pevných médií do elektronické podoby", podporují prodej multimediálního centra a nabízejí zákazníkům rozšíření jeho funkcí. Čtvrtým projektem je "Ovládání domácností pomocí  iPhonu/iPodu Touch". Tento projekt spočívá ve vytvoření mobilní aplikace umožňující ovládání  různých funkcí v domácnosti, jako je např. osvětlení či zabezpečení nemovitosti. U každého projektu je definována cílová skupina zákazníků a způsob uplatnění produktu na trhu. Dále jsou stanoveny výhody pro uživatele a výhody pro prodejce nejen z finančního hlediska.

Díky tomuto projektu, získaly obě firmy jak nové zákazníky, zakázky, tak také nové partnery. Nejpodstatnější jsou přímé finanční zisky z prodeje jednotlivých zařízení. Porota ocenila, že   se Tomášovi  podařilo velmi vhodným způsobem skloubit ekonomickou, technickou a marketingovou povahu věci.

 

JASYKO s.r.o., Purkyňova 45, 612 00 Brno, tel.: 541 210 108, jasyko@jasyko.cz

Hodnocení zákazníků:

+